Žihľava je malým zázrakom na problémy s lymfatickým systémom

Zdravie

Keď nebudete venovať dostatočnú pozornosť vášmu lymfatickému systému, jedného dňa, sa vám to môže škaredo vyplatiť. Medzi najčastejšie ochorenia, ktoré poruchy lymfatického spôsobujú, patrí lymfatický opuch dolných končatín – lymfedém Venasum, ale aj iných častí tela. Dolné končatiny sú však postihnuté najčastejšie, pretože sa nachádzajú „dole“. Vplýva na nich gravitácia, a preto zvyknú byť postihnuté ako prvé.Zelené žihľavové listy.jpg
 
Prírodná prevencia je lepšia ako zdĺhavá liečba
 
V momente, keď už k problémom dôjde, bohužiaľ, sa nevyhnete zdĺhavej liečbe, pri ktorej sa nevyhnete užívaniu liekov. Ako to už býva, prevencia je lepšia vo všetkých oblastiach v živote. Platí to samozrejme aj pri problémoch s lymfatickým systémom. Jedným malým zázrakom, ktorý nám poskytuje sama príroda, nestojí ani cent a je dostupný pre každého, je pŕhľava dvojdomá.
 
Prečo práve žihľava
 
Žihľava nie je burina, ale liečivá rastlina s množstvom stopových prvkov, vitamínov a vlastností, ktoré sú naozaj pozoruhodné. V rámci predchádzania problémov s lymfatickým systémom je dôležitá najmä jej schopnosť detoxikovať celé telo, no aj samotný lymfatický systém. Žihľava ďalej zlepšuje kvalitu krvi, krv prečisťuje, udržiava pružné cievne steny a napomáha tvorbe červených krviniek.Žihľavový čaj v sklenenej šálke a čerstvá žihľava.jpg
 
V akej forme žihľava pomôže najviac
 
Na prečistenie lymfatického systému, detoxikáciu celého organizmu a už spomínaných prínosov pre cievny systém, by ste mali žihľavu prijímať v podobe čaju alebo odvaru. Jediný rozdiel medzi týmito dvoma prípravkami je v tom, že odvar nezalievate ale varíte v horúcej vode asi tri minúty.
Žihľavový čaj alebo odvar by ste mali užívať každý deň, v množstve okolo dvoch až štyroch decilitrov. To platí v prípade, že u vás vznikne podozrenie na problémy s lymfatickým systémom. V rámci prevencie stačí, ak si čaj pripravíte aspoň dvakrát týždenne.