Čistota v dome

Dom a byt


Pracujúca žena to veruže nemá jednoduché . Ráno vychystať deti do školy, nachystať im raňajky, desiatu. Vydať zopár potrebných inštrukcií k priebehu a organizácii dňa, pripraviť raňajky sebe a manželovi. Vymaľovať sa, vychystať a utekať s úsmevom do práce.

pračka


Po práci stihnúť nákupy, vyzdvihnúť deti zo záujmových krúžkov a utekať domov chystať večeru, kontrolovať úlohy deťom, venovať aspoň letmý úsmev manželovi.

Čaro rodiny je aj v spoločnom stolovaní. Aspoň na večeru by sa mala rodina stretnúť za jedným stolom . Nie som zástancom riešenia problémov v rodine počas stolovania. Táto chvíľa má niesť punc jednoty rodiny.

Keď sa deti poberú spať čaká ženu ešte jedna pracovná povinnosť- poupratovať, dať prať a až potom má čas na seba a manžela.

Doba priniesla množstvo technických vymožeností, ktoré nám pomáhajú vykonávať práce ľahšie a rýchlejšie:


  • Umývačka riadu

  • Práčka a sušička

  • Robotický vysávač

uklízení

Tieto nám pomáhajú pri bežnej údržbe domácnosti a šetria náš čas, ktorý môžeme venovať deťom.

Klasické víkendové upratovanie je vecou správnej organizácie práce –    https://www.peknyweb.sk/cistota-v-dome/

Množstvo čistiacich účinných prostriedkov spolu s dobrou organizáciou všetkých členov rodiny je základom úspechu. Keď každý člen rodiny priloží ruku k dielu, práca pôjde podstatne rýchlejšie. Aj deti presne musia vedieť, čo je ich povinnosťou a do kedy to majú urobiť. Vyhnite sa slovníku: ihneď, okamžite. Treba dať čas, ale potom vyžadovať vykonanie povinností.  Nezabudnite ani na to, že deti treba chváliť. Oceniť ak niečo pekne poupratujú a potom im ale nevymyslieť vzápätí ďalšiu neočakávanú prácu- to by sme sa nestretli s porozumením.

Nič netreba preháňať, ani upratovanie. Je to dôležité, ale rozhodne nie životne dôležité. To by sme si mali uvedomiť hlavne pred veľkonočnými a vianočnými sviatkami, aby sme upratovanie nepoložili na vyšší piedestál ako sviatky samotné.

Čistota v dome
3.8 (75.45%)22